eKool  Google Drive Facebook Audru Vald BussiliiklusMenüü 

2. - 6. novembrini toimus koolis keeltenädal. 1. - 3. klassi õpilased vaatasid vene ja inglise multifilme, meisterdasid maske ja lahendasid ülesandeid. 4. - 9. klassi õpilased koostasid mõttekaarte, osalesid viktoriinis ja lahendasid samuti erinevaid ülesandeid. Aitäh keeleõpetajatele toreda nädala eest!

Meie kooli õpilased Marilin Forsel ja Mona-Mia Rünk osalevad "Eesti koolilaste metsapostkaart 2020" konkursil. Anna ka sina neile oma hääl. 

Pildi leiad siit.

Kolmapäeval, 27. novembril toimus koolis talendišhow. Seal said oma oskusi näidata kõik soovijad. Oli nii tantsijaid, lauljaid kui näitlejaid. Seekord parimat välja ei selgitatud, kõik olid tublid. Aitäh kõigile toredatele esinejatele ja kaasaelajatele! Peale etteasteid toimus ka disko, kus kõik soovijad said jalga keerutada.

Pilte vaata siit.

Tänase kadripäeva puhul mängisid algklassid vahetundide ajal mänge ning koolis oli ka stiilipäev - Kadrid. Samuti käidi klassides katri jooksmas.

Juba täna liikusid koolimajas ringi kadrisandid. Huvikooli kunstilaagri õpilased valmistusid kadripäevaks ning külastasid direktorit.

Novembri keskel avati meie maja viimasena renoveeritud osa, mida kutsume vanaks osaks. 

Audru Koolis on arutlusel olnud koolivormi elementide toomine kooli riietusse. Õpilastest ja õpetajatest koosnenud töögrupp on teinud valiku, millega on võimalik tutvuda siin -https://tinyurl.com/tzrnvmw Ootame teie arvamusi ja ettepanekuid kuni 1. detsembrini järgnevatel linkidel:

ÕPILASED

LAPSEVANEMAD

 

AUDRU KOOLIS TOIMUS ESIMENE OSAVALLA NOORTE KUNSTIPÄEV

Kunstipäeval olid külas Audru osavallakoolide esindused Jõõpre ja Lindi koolist, et ühiselt teha ja vaadelda kunsti. Kokku osales projektis 60 õpilast. Kunstipäeva idee sai alguse Audru Kooli vastrenoveeritud ruumide ja sinna ostetud sisustuse tutvustamiseks. Oluline on, et formaalne ja mitteformaalne haridus teeksid omavahel koostööd ja toetaks teineteise arengut. Mõlema naaberkooli õpilased on kasutamas ka Audru Kooli huvihariduse võimalusi, osaledes nii pakutavas pilliõppes kui ka kunstitundides.

Täna toimusid töötoad, kus integreeriti arvutis tehtud ja käsitööna valminud kunst. Ühe suure tõuke selleks sai Eesti Noorsootöö Keskuse projekti Varaait toel ostetud interaktiivne tahvel, mis avardas kooli võimalusi tegeleda kunstiga läbi tänapäevaste võimaluste. Ühiselt pandi proovile ka oma teadmised viktoriinil, kus küsimused olid seotud kultuuriga. Päev õnnestus suurepäraselt ning leiti, et sellist kohtumist tasuks korrata. Juba sellel neljapäeval avab Audru Kool oma uuenenud ruumid ning täname ehitajaid südamega tehtud töö eest.

8.-9. novembril Viimsis toimunud teatrifestivalil Väike Lava sai 3.b klassi näiterühm ERIPREEMIA. Näitlesid Otto Linke, Kaspar Pentma, Uku Kandelin, Rasmus Koppel, Kristjan Lepp, Karl Kregor Kivine, Leela Tasane, Kirke Eha, Madleen Rüütli, Elisabeth Mode ja Adeliina Svirbut. Juhendaja Kaire Leetsar. 

Projekti "Sinu käed päästavad elu" raames olid täna koolis külas meedikud Pärnu haiglast. Tegemist on elustamist propageeriva projektiga, mille käigus kõik 7. - 9. klassi õpilased said mannekeenidel elustamist proovida. 

Pilte vaata siit.

Esmaspäeval toimunud festivalil "Väike Koolicanto" Pärnu-Jaagupis osales ka meie kooli tüdrukute ansambel koosseisus Emili Niklus, Elizabeth Noor, Alicia Saskia Sepandi, Helerine Sepp ja Eliis Arro. Aitäh ka õpetaja Tiia Tammele!

Pärnu linna 4. -5. klassi tüdrukute rahvastepallivõistlusel sai meie kooli võistkond koosseisus Anete Feldmann, Laura Lepik, Nora Otsla, Kadi Mumme, Sireli Kallas, Kaisa Lensment, Laura Lepp, Lisandra Šapkin ja Helerine Sepp III koha. Tubli töö!

Audru Koolis toimus sel nädalal rahvusvahelise Nordplus Junior projekti „Let`s do and grow for ourselves“ esimene koostöönädal. Meil olid külas õpilased ja õpetajad Carnikava koolist Lätist ja Silute Vainutase gümnaasiumist Leedust. Kokku osales projektis 60 õpilast. Projekti eesmärk oli suurendada õpilaste teadmisi ettevõtlusest. Nädala jooksul tegime erinevaid tegevusi, mis olid seotud ettevõtlusega, külastasime Taltech Mektory maja Tallinnas, saime osa töötubadest Tartu ettevõtluskülas ja SPARK Markerlabis ning proovisime ka ise välja mõelda teenust või toodet, mida võiks tulevikus vaja minna. 

Rohkem pilte vaata siit.

Reedel, 7. detsembril on Audru Kooli õpilastel (1.-9.klass) ettevõtlikkuse ja “Tööle kaasa!” päev, mis toetab karjääriõpetust ning kooli õppekava. Õppetunde sellel päeval ei ole.

Millist kasu saavad õpilased?

  • õpilane saab teadlikumaks töömaailmas toimuvast;
  • näeb ja saab teada, mis on tema vanema igapäevatöö, milline on tööpäev ja -keskkond, töö sisu ja selle väärtus;
  • saab aru, miks erinevad tööd on vajalikud ja et töö tegija on tähtis.

Õpilane kasutab vanema tööd ja töökeskkonda jälgides kogutud info talletamiseks töölehte. Tööleht on õpilasele inimesõpetuse/klassijuhataja tunnis teema arutamise aluseks ning koolil päeva kokkuvõtte tegemiseks.

Lapsevanemal on võimalus avada lapsele tööelu erinevaid tahke ja väärtusi ning aidata lastel mõista, mille põhjal teha haridustee ja tööeluga seotud teadlikke valikuid.

Palume Teil uurida, kas Teie tööandja on huvitatud projektis kaasa löömast ning võimaldab sel päeval laps tööle kaasa võtta. Töölehtedest kokkuvõtte tegemise kaudu saame kooli poolt pakkuda ettevõtte nime kajastamist kooli kodulehel ja Facebooki lehel.

Palun andke teada klassijuhatajale ka sellest, kui Teil on võimalik võtta lisaks oma lapsele  tööle kaasa veel mõni õpilane, kellel pole mingil põhjusel võimalik oma vanema töökohta külastada.

Kui õpilasel ei õnnestu sellel päeval mõne konkreetse töökohaga tutvuda, siis palume teil täita tööleht koos oma lapsega mõeldes oma tööle.

Idee tuleneb Ettevõtliku Kooli metoodikast ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja algatusest "Tööle kaasa!" Vaata lisaks: www.ettevotlikkus.ee/toolekaasa .

Reedel toimus koolis võistukudumine. Kõik soovijad said osa võtta.

 

Neljapäeval toimus algklassidele Kadrikarneval. Selle viisid läbi Õpilasesinduse liikmed Sten ja Kren. Oli tore üritus.

Kolmapäeval toimus Jõõpre rahvamajas Audru osavalla luulekonkurss "Koidulauliku valgel". Seal osalesid edukalt ka meie kooli õpilased.
1.-2. klasside arvestuses sai I koha Ellimaria Karlsbach, II koha Otto Linke ja III koha Kaspar Pentma.
3.-4.klasside arvestuses sai I koha Eva Lepp ja III koha Kevin Indrek Titson.
5.-7.kasside arvestuses sai II koha Selina Lebin ja III koha Lisete Linke.
Eripreemia said Keira Truus, Miia Savi ja Andero Remmel.
Tubli töö!
Pilte näeb siit.
 

Audru Kooli võistkond koosseisus Noel Rünk (8.b), Jakob Läänemets (8.a), Maria Ilp (9.a), Agur Moppel (9.a) ja Carl Markus Nigol (9.b) saavutasid "Meie Pärnu" viktoriinil III koha! 

 

Pärnu muusikakooli eestvedamisel toimub laupäeval, 24. novembril Pärnu kontserdimaja kammersaalis Lääne-Pärnu regiooni klaveriansamblite festival, kus osalevad ka Audru Kooli õpilased. Festival algab kell 12 ja on kuulajatele tasuta. Lisa on võimalik lugeda ka Pärnu Postimehest.

 

Täna, rahvusvahelisel meestepäeval, toimus koolis lipsusõlme tegemise töötuba. Kõigil huvilistel oli võimalus õppida tegema lipsusõlme.

Carnikava õnnitlused EV 100 puhul Audru Kooli õnnitlused meie sõpruskoolile

Täna oli kõigil võimalik osa saada võrkpalli näidistreeningust, mille viis läbi Pärnu Võrkpalliklubi.

Järgmisest kolmapäevast (21.november) alustab Audru Koolis 3.- 9. klassi poiste võrkpallitrenn. Trenni algus on 13.40 ja treeneriks on Karl Lilles. Kõik huvilised on oodatud. Palun registreeri treeningule siin või teata oma osalemine huvijuhile. Tänasest näidistreeningust on võimalik edasi lugeda ka Pärnu Postimehest.

Lisatud ka video- ja pildikokkuvõte treeningust.

Aravetel jutuvestjate konkursil saavutas Kaur Konrad Tamm 4.-6. klasside arvestuses III koha ja Ingrid Pilme 7.-9. klasside arvestuses samuti III koha. Tublid jutuvestjad olid veel Karoliina Usta, Karoliina Kalda ja Annabel Umal.

Meie kooli näiteringid osalesid edukalt Viimsi Koolis korraldatud teatrifestivalil Väike Lava.

Kaasa tegid:

2b klassist Otto Linke, Kaspar Pentma, Adeliina Svirbut, Madleen Rüütli, Leela Tasane, Kirke Eha, Elisabeth Mode, Rasmus Koppel, Karl Kregor Kivine, Kristjan Lepp, Uku Kandelin,

4a klassist Eva Lepp ja Birgit Saarnak,

6.klassist  Elisabeth Lindmaa, Emilia Hendrikson, Viola Hambidge, Selina Lebin, Günther Andreas Vaaro, Meribel Merila, Elina Urb, Maria Rubin, Anne-Ly Pogosjan, Emily Visnapuu, Kätlin Saarnak.

6.klassi trupp sai Väikese Vaala peapreemia, 2b klassi trupp sai Eripreemia ning Otto Linke ja Kaspar Pentma said näitlejapreemia.

Laste juhendajaks on Kaire Leetsar, kes sai festivalilt ka lavastajapreemia. Aitäh kõigile kooli esindamise eest!

Audru kooli 2B, 3A ja 5.klassi õpilased osalesid 2018. aasta Koodi Nädalal (Code Week 2018). Koodi Nädalal tegid õpilased tutvust Javascript programmeerimiskeelega kasutades Silent Teacher veebirakendust (http://silentteacher.toxicode.fr/) .

Programmeerimisnädal Code Week on Euroopa Komisjoni algatus, mille raames kutsutakse üles kõiki ettevõtteid, organisatsioone ja haridusasutusi rääkima programmeerimisest ja korraldama sellega seotud sündmusi. Eesmärk on populariseerida programmeerimisoskust ja toetada tehnoloogia oskuslikku kasutamist laiemalt, suunates tähelepanu tuleviku töökohtadele ning nendega seotud digioskustele. (https://www.hitsa.ee/uudised-1/code-week-paneb-eesti-programmeerima, 10.30.2018).

Õpilasesinduste Liidu 20.juubeliks kingiti Õpilasesindusele puu, mille nad neljapäeval maha istutasid.

Hingedepäeval süttib üle Eesti 8005 küünalt südamehaiguste tõttu lahkunutele. Pärnumaa küünalde süütajateks olid ka Audru Kooli kodutütred.

31. oktoobril toimus Mai Koolis Robootikapäev, millest võtsid osa ka meie robootikahuvilised 3.klassist.

Vaata rohkem pilte pildialbumist.

28.oktoobril toimus malevõistlus "Tere Sügis", kus osalesid edukalt ka meie kooli 4B klassi õpilased.

Lisandra Šapkin 2.koht, Janne-Liis Tamm 3.koht ja Oskar Pentma 3.koht.

Aitäh ka õpetaja Eiki Lehemetsale.

 

Audru Kooli võistkond saavutas maakondlikul füüsikaviktoriinil 3. koha. Kooli esindasid Lisette Välja, Ülari Viljak, Dener Orissaar, Klaus Oad ja Noel Rünk. Palju õnne tublidele tegijatele!

Audru etluskonkursi „Koidulauliku valgel” 2017. a  tulemused

  1. - 3. klass

I koht Eva Lepp, õp Sirje Mölder (Audru kool)

II koht Kennert Kulman, õp Kaja Nurk (Audru kool)

III koht Kevin Indrek Titson, õp Sirje Mölder (Audru kool)

Eripreemia

Madleen Rüütli ja Otto Linke, õp Kaire Leetsar (Audru kool)

 

  1. - 6. klass

I koht Florence Loore Ritso, õp Helle Kirsi (Jõõpre kool)

II koht Lisete Linke, õp Pille Raudla (Audru kool)

III koht Eleri Aas, õp Pille Raudla (Audru kool)

Eripreemiad

Mia Mimi Mikko, õp Helle Kirsi (Jõõpre kool)

Carmen Moorits, õp Epp Reinfeldt (Lindi kool)

 

  1. - 9. klass

I koht Liisa Usta, õp Pille Raudla (Audru kool)

II koht Karolin Mets, õp Helle Kirsi (Jõõpre kool)

Neljapäeval, 24. novembril toimus meie koolis vahva folklooripäev! Aitäh õpetaja Ruth ja õpetaja Maie selle toreda ürituse eest!

  

Reedel, 18. novembril toimus Lindi ja Audru Kooli vahel sõbralik jalgpallimatš. Aitäh treeneritele ja lastele põneva mängu eest!

Neljapäeval, 17. novembril käisid meie koolist 3 tublit noort noortekonverenstil "Lahe koolipäev 2016". Aitäh Audru Vallavalitsusele, kes neile seda võimaldas.

 

Kolmapäeval, 16. novembril käis meie koolis külas Marina Kaljurand. Tänutäheks võrratu kohtumise eest kinkisime talle õpilaste tehtud prossi, Tamme talu teed ning 2b klass kinkis kotitäie pärnaõisi ja oma valmistatud kaardi.

Audru kooli 4. klassi ja Lindi kooli 3. klassi näitetrupid käisid 11.-12.11.2016, IX kooliteatrite festivalil "Väike Lava 2016" Viimsi Keskkoolis. Meie kooli noored näitlejad esitasid õpetaja Kaire Leetsare lavastatud "Mutionu pidu". Meie näitetrupil õnnestus saada peapreemia Väike Vaal ning näitleja preemia sai meie Günter Andreas Vaaro. Palju õnne näitlejatele ja aitäh juhendajatele õpetaja Kaire Leetsar ja Kersti Põllu.

  

Esmspäeval, 30. novembril algas meie koolis jõuluaeg, esimese advendi kogunemisel luges jõulujuttu Carmen Mikiver, kuulasime muusikat Delia Kuldsaare ja Karl Mumme esituses ning advendiküünla süütas Audru Püha Risti koguduse õpetaja Tiina Janno.

Kolmapäeval, 25. novembril said Audru Kooli noored anda oma hääle kohalikul noortevolikogu valimistel. 

  

Neljapäeval, 19. novembril toimus Jõõpre Koolis meie valla Koidulauliku konkurss. Traditsiooniks on saanud, et konkursil esitatakse lisaks Koidula loomepärandile ka teiste autorite loomingut. Tänavune Koidula kaasautor oli Merca (kodanikunimega Merle Jääger).

 

Meie naaber Läti, tähistab täna iseseisvuspäeva! Selle puhul soovime oma sõpradele Carnikava ja Grobina koolis; Sveicam Latvijas Neatkarības svētkos! Videotervitust saab vaadata siit!

Audru Kool osales projektis Europe Code Week 2015 ehk Euroopa Koodi Nädalal. Meie koolis toimusid õpetaja Sten Sanga ja Alar Külma juhendamisel programmeerimistunnid keeles Scratch. Õpilastele tutvustati lisaks programmeerimisele näiteid, mida on tehtud Audru Koolis 8. klassi loovtööks infotehnoloogia valdkonnas.

Vanapaberi kogumise auhinnaline ekskursioon Paikre Sorteerimisjaama. Meie koolist läksid sinna 9a klassi õpilased

    

Kolmapäeval, 18. novembril toimus meeleolukas algklasside karneval. Pilte saab vaadata pildigaleriist.

Meie kooli õpilased osalesid lauluvõistlusel "Väike-Canto". Õpilasi juhendas õpetaja Tiia Tamm

.

Vaata rohkem infot SIIT

Aitäh meie kooli tublidele õpilastele, kes on aidanud koolimaja ümber lehti riisuda! Pildil on kooli kõige nooremad abilised tööhoos.